Mit tapasztalsz, a „biodinamikus” kifejezés alatt mindenki ugyanazt érti?
Természetes, hogy nem. Egy vezérlő KÉP-re azonban szükség van, hogy mindenki hasonlót értsen e kifejezés kapcsán:
Alapvetően a vegyszermentes, teljeskörű kertészeti, mező- és szőlőgazdálkodást, amely a kozmikus környezetre, a gazdaság éghajlati – termőhelyi és szociális adottságaira kiemelt figyelmet fordít, előnyben részesíti az állattartást, vagy ha az nem megoldható az állati trágya biodinamikus kezelését követő használatát és minden esetben alkalmazza a Rudolf Steiner által megadott, gyógyító komposztoltó és permetező biodinamikus preparátumos kezeléseket.
Mivel foglalkozik a Biodinamikus Közhasznú Egyesület?
A magyarországi biodinamikus termelők, feldolgozók és fogyasztók Egyesülete, amely a nemzetközi biodinamikus szövetség, a BFDI – Demeter International tagja.
Az egyesület alapvető célkitűzése az ilyen irányú Ismeretterjesztés, Demeter partnerek és érdeklődők részére biodinamikus tanfolyamok, szakmai összejövetelek, nyílt napok szervezése, ezekről való hírek, kiadványok, Thun -féle Vetési naptár kiadása, terjesztése.
Véleményed szerint, hol tart a biodinamikus gondolkodás ma Magyarországon?
A Demeter szerződött gazdálkodók: 44 termelő, több, mint 7000 Hektár termőterülettel. Szántóföldi- és állattartó gazdaságok, gyümölcstermesztők, kisebb és nagyobb zöldség kertészek, valamint szőlőtermesztők – borászatok képviselik e kört.
A gondolkodáshoz valójában nehéz hozzászólni, de a biodinamikus közösség formálása a jövőbe mutató lényeges feladat!
Köszönjük Misi, nagyon várjuk az előadásodat!
Mezei Mihály „Biodinamikus hozzáadott érték” címmel április 28-án pénteken, 13.45-14.15 között tart előadást a III. Natúr Sümegen. Az előadás ingyenes.